Dlaczego młodzi zagłosowali na PiS cz. 2

Dziś pokrótce kolejny przykład na to, dlaczego młodzi nie mają ochoty „bronić demokracji”, czyli głosować na „liberałów”. Dostarczycielem „rozrywek” jest magazyn Newsweek (nr 11/2017).

Okładka magazynu Newsweek nr 11 / 2017 z zaznaczonym miejscem szczucia
Okładka magazynu Newsweek nr 11 / 2017 z zaznaczonym miejscem szczucia

Okładka tego „liberalnego” pisma przywitała dzisiaj Polki i Polaków stwierdzeniem, że oto: „Prawie połowa młodych Polaków nie ma ochoty wyprowadzać się od rodziców i żyć samodzielnie”, więc nie dorosła.

L0lkowi wydawało się do tej pory, że przejawem dorosłości jest zdolność do podejmowania trudnych decyzji, tj. takich, które wiążą się z wieloma efektami, z których nie wszystkie są jednoznacznie pozytywne. Ba, ich wystąpienie nie musi być wcale pewne. Przejawem dorosłości jest też oczywiście wzięcie odpowiedzialności za te decyzje.

Typowym przykładem dojrzałej decyzji jest zatem rezygnacja przez jakiś czas z wynajmu i „biedowanie z rodzicami” celem zbudowania kapitału początkowego – tzw. „wkładu własnego” przy zakupie mieszkania. Wydaje się, że przejawem dojrzałości jest też podjęcie się opieki nad młodszym rodzeństwem, jak 21-letni Mateusz, którego zmaganiom kibicowało samo Ministerstwo Sprawiedliwości w osobie Wiceministra Patryka Jakiego.

Tymczasem Newsweek upublicznia przez witryny kioskowe śmiałe twierdzenie, że by zostać dorosłym, to trzeba się wyprowadzić od rodziców. A połowa młodzieży tego nie robi. Zapewne mniej więcej tyle nie ma też wystarczająco stabilnych źródeł dochodów, by uznać ich zdolność kredytową. Albo musi zajmować się opieką nad członkami rodziny. Co jest oczywiście dowodem na to, że „sami są sobie winni”.

No cóż, najwyraźniej Newsweek nie dorósł jeszcze do bycia liberalnym medium. Chociaż skutecznie udało mu się stworzyć taki wizerunek, więc teraz może skutecznie kompromitować cały obóz liberalny.

Reklamy
Dlaczego młodzi zagłosowali na PiS cz. 2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s