Nowoczesny ageizm

Lolek powoli przymierza się do pisania notki o tym dlaczego młodzi zagłosowali na PiS. Ale życie jest szybsze od blogaskowania lolkowych notek, więc dzisiaj tak tylko informacyjnie.

Twitter:

Peryskop

Lolek ma takie wrażenie, że jest całkiem sporo podobieństw pomiędzy byłym CEO fundacji Forum Młodych Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan1, a „byłym” (?) dyrektorem gabinetu politycznego ministra obrony narodowej. I niejedynie o kwestie byłości i młodości tu chodzi. Ech, polska polityka jak zwykle jest synonimem konkursu na mistera obrzydliwości. PiS ciągle wygrywa, najwyraźniej reszta musi postarać się bardziej.

Niemniej jednak w ramach tradycji przedstawiania argumentacji drugiej strony, lolek odeśle także do artykułu „PiS dla młodych” zamieszczonego na serwisie innpoland. Chociaż ta linia argumentacyjna jest zapewne czytelniczkom dobrze znana – 500plus zadłuża Polskę (cokolwiek to znaczy2), a poza tym nie jest dla młodych rodzin, tylko dla Elbanowskich, którzy są rodziną starą, bo dzieci już mają, a poza tym wiek emerytalny musi być wydłużony, ponieważ jak wiadomo udział osób w wieku poprodukcyjnym wzrasta, a wydajność pracy i poziom bogactwa społeczeństw nie3.


 1. Nazwa robi wrażenie, ale większe wrażenie robi chyba jednak treść wpisu na polskiej Wikipedii – „W projektach ogólnopolskich uczestniczą oddziały regionalne, których jest dokładnie tyle ile województw w Polsce. Są to następujące oddziały: Kujawsko-pomorski, Lubelski, Mazowiecki, Świętokrzyski, Warmińsko-mazurski” (wytłuszczenia lolka). 
 2. Zastanówmy się nad odpowiedzią, skąd się biorą pieniądze na pokrycie rosnącego PKBu  i wszechobecnych „dodających wartości” optymalizacji. 
 3. W kwestiach ekonomiczncyh bardziej niezawodna (ale też pisząca specyficznym językiem) jest pracownia ekonopatologii
Reklamy
Nowoczesny ageizm

2 uwagi do wpisu “Nowoczesny ageizm

 1. teogderyk pisze:

  Trochę się dziwię, że lolek się dziwi. Przecież praktycznie w ciemno można zakładać, że umysły członków (nawet byłych, nawet młodych) jedynego słusznego związku zawodowego muszą znajdować się w szczególnie silnych okowach neoliberalnego mempleksu i, tym samym, są kompletnie odporne na wiedzę oraz wprawione w ignorowaniu faktów. I nawet mogę to udowodnić.

  Otóż w linkowanych materiałach, młody, zdolny i zapewne wykształcony, zarzuca Macierewiczowi, że utopił masę kasiory finansując komisję Laska (ok. 15 s.). Powtórzmy na głos. Macierewicz. Finansuje. Komisję. Laska!

  No więc, to stwierdzenie jest fractally wrong, czyli jest bzdurą na każdym poziomie. Zaglądnięcie chociażby tutaj szybko pozwala ustalić, że po pierwsze primo, nigdy nie było „komisji Laska”. Zaś po drugie primo, komisja, ds. zbadania katastrofy smoleńskiej, w skład której wchodził Maciej Lasek, została powołana w 2010 r. przez ówczesnego Ministra Obrony Narodowej, czyli, jak podpowiada ciocia Wikipedia, Bogdana Klicha. No i last but not least, rzeczona komisja ustaliła, że nie rozpylono sztucznej mgły, Rosjanie nie podrzucili fałszywego Tupolewa, Tusk nie podłożył bomby termobarycznej i nie było ataku niskoorbitującego krążownika Imperium. Innymi słowy, jej ustalenia nie mogły być bardziej „na przeciwko” oczekiwań Macierewicza i sekty smoleńskiej.

  Lolek powie, że ch.. tam, nieistotny detal, nijak mający się do jego noci. I będzie miał całkiem, całkowitą rację. Tyle, że będąc świadkiem takiej dezynwoltury wobec, bądź co bądź, namacalnych faktów, przestaję się dziwić czemukolwiek. (I niech żyją naciągane klamry kompozycyjne!)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s