Grzech założycielski

W ramach przygotowań do kolejnej notki, lolkowi bardzo po głowie chodził jeden taki stary film i w końcu go odnalazł.

pokolenie-89-czolowka
Kadr z filmu „Pokolenie 89”, (2002), reż. Maria Zmarz-Koczanowicz

Pamięć jednak lolka za bardzo nie myliła i w filmie tym w okolicach 40 minuty można odnaleźć pewną wypowiedź Pana Michała Wójcika:

Nie ma takiego pokolenia, a pamiętam taką sytuację na naszym uniwerku, które by no miało coś takiego, że idzie ktoś naszym korytarzem na historii i woła potrzebuję dyrektora departamentu tam w UOPie. Nienienie, tego nie bierz, bo ja już go wziąłem do ministerstwa rolnictwa, a na kogo, na wicedy… nienienie, to on będzie dyrektorem, potrzebujemy na dyrektora departamentu. I takie. My mamy wszyscy po 20 lat.

Jest też tam parę innych wypowiedzi w tym tonie. Aż się lolek dziwi, że propagandyści PiSu jeszcze tego filmu nie wykorzystują i nie puszczają go co weekend w sobotę w prime-time. Tym bardziej, że jest tam jeszcze wypowiedź prezessimusa. Ba, lolek zaryzykował podpowiedź pisowskim propagandystom, bo jest tam jeszcze więcej – młody Palikot i Miller, a nawet historia upadku prasy. Wszystkie hasztagi internetu w filmie nakręconym w czasach, kiedy fejsbuk i twitter jeszcze nie istniały.

Z drugiej strony, może propagandyści tego nie puszczają, bo finał jest nie za bardzo po ich myśli. Film można obejrzeć zatem po zakupieniu poniższej pozycji:

zmarz-koczanowicz
Polskie Wydawnictwo Audiowizualne „Polska Szkoła Dokumentu – Maria Zmarz-Koczanowicz”, 2009

W bonusie czekają na was też inne dokumenty, a w nich m.in. rejestracja z Manify 2004, młody Biedroń, zapis początków partii Zieloni, wywiad z „niezaradnym” mieszkańcem małego miasteczka, złota era blogowania. Ale też wywiady z drugą, obecnie silniejszą, stroną pokolenia polaryzacji.

Lolek serdecznie poleca.

Reklamy
Grzech założycielski

Jedna uwaga do wpisu “Grzech założycielski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s