Polska TiRami stoi vol.2

Dotarła do nas ostatnio smutna wiadomość, że samochód ciężarowy na polskich numerach rejestracyjnych został wykorzystany jako narzędzie w zamachu terrorystycznym w Berlinie. A pierwszą ofiarą terrorysty był polski kierowca. Na znak solidarności kierowcy zatrzymują dziś ciężarówki. Lolek również chciałby złożyć kondolencje wszystkim ofiarom zamachowcy.

To nie jest dobry moment, ale zarazem jest to najlepszy moment, by wprost powiedzieć, że propozycje niektórych opcji politycznych, by „zamknąć się przed uchodźcami w swoich własnych granicach” są wyjątkowo krótkowzroczne i nieskuteczne. Nie zabezpieczają Polaków w żaden sposób przed terroryzmem, bo nawet jeśli zamachu nie będzie w Polsce, to i tak może on dotknąć Polaków, którzy milionami przebywają i pracują poza granicami kraju. Z drugiej strony pozycje „zamykające się” utrudniają współpracę z władzami innych krajów, a zatem utrudniają możliwość rzeczywistego rozwiązywania problemów.

Przedwczoraj w dość tragiczny sposób przekonaliśmy się, że zamach w Berlinie może być też polskim problemem. Ale polskim problemem jest też obóz dla uchodźców w Calais i w wielu innych miejscach. Odbudowa granic przyczyni się tylko do tego, że polscy przewoźnicy będą płacić wyższe kary „za przemyt ludzi”.

Reklamy
Polska TiRami stoi vol.2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s