Poziom zagrożenia terroryzmem w Polsce wzrasta

Swego czasu lolek stał na stanowisku, że zagrożenie terroryzmem w Polsce jest minimalne, bo i bez bardzo zasobochłonnych z punktu widzenia terrorystów zamachów uskuteczniamy w kraju politykę prowadzącą do tych samych skutków – strachu prowadzącego do odbioru wolności obywatelskich i wyraźnych strat materialnych.

Dziś lolek się pokaja i potwierdzi, że groźba zamachu terrorystycznego w Polsce staje się coraz bardziej realna.

Niektórzy najbardziej zagorzali czytelnicy tego blogaska być może pamiętają, jak swego czasu lolek porównywał machanie siekierą do brawurowej jazdy samochodem. W ramach poszukiwań materiałów do tamtej noci lolek stwierdził, że machanie siekierą to jest głównie temat na kroniki policyjne publikowane w prasie o zasięgu dzielnicowo-gminnym.

I tak rzeczywiście było, aż do dziś. Od dziś wiadomo, że każdy siekierarz dostanie miejsce w głównym wydaniu wiadomości, byleby tylko zadbał o namalowanie wcześniej farbkami plakatowymi odpowiedniej flagi. Oczywiście zostanie on przedstawiony w sposób 100% pewny i jednoznaczny, jako członek elitarnej grupy terrorystycznej, a głosy mówiące, że być może wcale nie, będą przekazane z nieukrywanym politowaniem, jako nieudolna politpoprawność („hej, w końcu ta znana publicznie flaga namalowana farbkami to taki jednoznaczny dowód lewaki, a wy ciągle z uporem maniaka gadacie, że nie każdy uchodźca to terrorysta, a nie każdy zamachowiec jest muslimem z ISIS”)

Okazja na wyniesie międzysąsiedzkiego sporu o zbyt głośne dojenie krowy do rangi opisywanego w telewizyjnym prime time wydarzenia jest tak smakowita, że na pewno w niedługim czasie zaroi się w Polsce od aktów terroru.

Niestety złe wieści są takie, że prawdopodobnie spowoduje to przesunięcie środków z działań wydawałoby się skutecznych w takich sytuacjach (np. jakieś lokalne rozwiązywanie sporów czy większa dbałość o zdrowie psychiczne) w kierunku walki z terrorem. A sama walka z terrorem też zapewne jak to bywało do tej pory będzie walką z prawami obywatelskimi, przy jednoczesnych zaniedbaniach w zakresie chociażby dopisywania i nadzoru nad „listami groźnych terrorystów”, które jak widać ciągle mogą uzupełniać się na zasadzie „jeden Pan, drugiemu Panu o trzecim Panu” bez jakiś głębszych refleksji i weryfikacji. O czym zresztą przekonał się ostatnio jeden Polak chcący lecieć do UK liniami wizzair (kontynuacja)*.

Oczywiście niewykluczone jest też zdarzenie z większą liczbą ofiar. Całkiem prawdopodobne, że już niedługo jakiemuś widzowi TVP tylko wyda się, że zobaczył terrorystę, o czym niestety zakomunikuje głośno, co z kolei wywoła natychmiastową eksplozję histerii i poskutkuje licznymi ofiarami stratowania. Albo jakiś gimbus zrobi coś podobnego dla jaj. I będziemy mieli zamach terrorystyczny bez zamachowców.

Lolek przekazuje wyrazy współczucia bliskim ofiar zamachowca z Wuerzburga.

—-
* A swoją drogą lolek jest ciekaw czy Pani pasażerka zostanie obciążona kosztami wszczęcia nieuzasadnionej procedury alarmu terrorystycznego? Byłaby to chyba jedna z większych sum pokazujących, że ksenofobia nie popłaca, które zasądzono w Polsce w ostatnim czasie. I jeśli tak, to czy ludzie odpowiedzialni za nakręcanie obecnej absurdalnej spirali strachu uchodźco-muslimskiego się zrzucą na zapłacenie za tą Panią?

 

Reklamy
Poziom zagrożenia terroryzmem w Polsce wzrasta

2 uwagi do wpisu “Poziom zagrożenia terroryzmem w Polsce wzrasta

 1. komentatorlolka pisze:

  A dlaczego Pani ma być obciążona? – przecież ona nie domagałą się wyrzcenia nikogo z samolotu. Powiedziała, że boi się lecieć z Panem o ciemnej karnacji. Linie lotnicze powinny powiedzieć, że sam koloryt skóry to nie jest podstawa do wyrzucenia kogoś z samolotu. Jeśli Pani nie miałaby innych argumentów to mogłaby wysiąść skoro boi się zaakceptować powszechnie obowiązujących zasad, że katolicy i muzułmanie mogą w Polsce latać tymi samymi samolotami ,w tym samym czasie i w tych samych przedziałach. To, że linie nie są asertywne i reagują zbyt panicznie to nie wina pani. Ktoś równie dobrze mógłby powiedzieć, że boi się latać z Lolkiem bo wygląda na groźnego lewaka. Ciekawe czy wtedy linie lotnicze zareagowałyby równie konsekwentnie. Nie znam szczegółów historii ale bazując na doniesieniach prasowych wg mnie dyskryminacja nastąpiła raczej po stronie linii lotniczych a nie tej pani, która po prostu bała się muzułmanina.

  Inna sprawa – świat jest pełen stereotypów i nie będzie łatwo tego zmienić. Muzułmanie powinni powstrzymać się od zamachów na najbliższe 100 lat, to może ludzie z innych krajów / innych wyznań nie patrzyliby na nich jak na zamachowców, mimo że tylko niewielki promil z nich faktycznie należy do organizacji terrorystycznych. Trudno… biali Polacy (i to nawet Ci 1go sortu) też nie mają łatwo… Na każdym kroku za granicą muszą udowadniać, że nie są alkoholikami czy złodziejami… Nie ma co płakać – trzeba udowadniać światu, że są w błędzie.

  Polubienie

  1. @”A dlaczego Pani ma być obciążona?”
   A coś się lolkowi wydało, że Pani powiedziała, że bomba i w ogóle. Szczegółów jak było niestety chyba nie poznamy.

   @”a nie tej pani, która po prostu bała się muzułmanina. ”
   Smaczek w tej historii jest taki, że Polacy to katolicy, a nawet uwzględniając wpływ rodziców to Armenia to chrześcijański kraj 😉

   @”Muzułmanie powinni powstrzymać się od zamachów na najbliższe 100 lat, to może ludzie z innych krajów / innych wyznań nie patrzyliby na nich jak na zamachowców”
   Eeee i tak będą patrzeć. I prędzej lub później zadziała tu samospełniająca się przepowiednia. „skoro tak bardzo widzą we mnie terrorystę, że prewencyjnie zakazują mi latać samolotem i gnębią na inne sposoby, to czysta uprzejmość nakazuje spełnić ich oczekiwania”.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s