Wstyd mi

Lolkowi zrobiło się wstyd, jak zobaczył w jego zakątkach internetów poniższego tweeta.

PSGAutokary_rozmyte

No więc drogie współlewaki oraz wy liberały i inni obrońcy demokracji, jak już zrobicie sobie chwilową przerwę w LOLaniu z tego, to wiedzcie, że:

 • wiek stanowi dość naturalny ogranicznik możliwych sposobów podróżowania. Odpada pieszo, rower, skuter i samochód (chyba że w charakterze pasażera). Transport zbiorowy wchodzi w grę, ale tylko poza godzinami szczytu i o ile „obrońcy demokracji” nie postanowią sabotować podróży poprzez zajęcie miejsc siedzących. Wynajem autokaru jest tu jedną z nielicznych opcji, które gwarantują jako taki komfort.
 • brak prawa jazdy i/lub dostępu do samochodu, jest jednym z wyznaczników ubóstwa, które prowadzi do wykluczenia, które z kolei oznacza np. utrudniony dostęp do podejmowania decyzji, czy też możliwości poprotestowania sobie w stolicy.

W cywilizowanym świecie środowiska lewicowo-liberalne uważają oba powyższe za poważny problem, a nie dobry powód do podśmiechujek. Tak więc drogie lewaki, liberałowie i pozostali obrońcy demokracji:

 • Wiem, że jesteście zaskoczeni i nie wierzycie, że mohery potrafią tak oddolnie zorganizować sobie taki transport, ale wiedzcie, że mają w tym duże doświadczenie
 • Co nie zmienia faktu, że takie tweety śmierdzą różnej maści ageizmami na kilometr. Jakby nie patrzeć odbieracie im takimi fotkami moralne prawo do protestu… i to z hasełkami obrony demokracji na ustach. Demokracja chyba przewraca się w grobie.

Tym razem bez pozdrowień.

PS: Proszę też zwrócić uwagę, że autokary na zdjęciu są różnie obrandowane.

Reklamy
Wstyd mi

5 uwag do wpisu “Wstyd mi

  1. Tzn. czy lolek wierzy w to, że zrzutka na autokary była oddolna? Jest tego niemalże pewien. Tego, że ludzie w tych autokarach znaleźli się z własnej woli w zasadzie też.

   To, że za organizację zabrało się jakieś dajmy na to kółko przyparafialne przecież nie stanowi żadnej deligitymizacji. Od kiedy to legitymizację mają tylko zgromadzenia organizowane przez fejsbunia? Poza tym znowu wracamy do ageizmów i nabijania się z wykluczonych… tym razem cyfrowo. Błagam, nie róbmy tego w imię obrony demokracji, gdyż ta jako taka daje tym osobom prawo do organizacji takich zgromadzeń.

   Polubienie

 1. Komentator Lolka pisze:

  To spytam inaczej – Czyżby Lolek na prawdę wierzył, że kółko przyparafialne z własnej, oddolnej inicjatywy zorganizowało autokar? I na taki sam pomysł wpadło niezależnie pozostałe 9966 parafii?

  Oczywiście niezależnie od tego czy była to oddolna inicjatywa czy nie, to wg. mnie nie warunkuje deligitymizacji. Jest to jednak dość zabawne w kontekście wiadomego punktu widzenia maszerujących na pochody 1-majowe w latach przed-demokratycznych.

  Polubienie

 2. „Czyżby Lolek na prawdę wierzył, że kółko przyparafialne z własnej, oddolnej inicjatywy zorganizowało autokar?”
  Tak, organizacja autokaru, to kwestia wykonania telefonu do odpowiedniej firmy i złożenie zamówienia. Nic nadzwyczajnego, szczególnie dla kogoś, kto organizuje przynajmniej kilka pielgrzymek autokarowych rocznie… i to nawet takich zagranicznych. Uczestnictwo w kółkach przyparafialnych jest dobrowolne z tego, co lolek wie. Więc tak szczerze, to lolek nie do końca rozumie pytanie.

  „I na taki sam pomysł wpadło niezależnie pozostałe 9966 parafii?” Ależ przecież przed fejsbuniem też istniały różne metody na organizację. To nie jest tak, że jak się nie założy wydarzenia na fejsbuniu, to już nic się nie da.

  Polubienie

 3. A w kwestii „Jest to jednak dość zabawne w kontekście wiadomego punktu widzenia maszerujących na pochody 1-majowe w latach przed-demokratycznych.” to lolek odwoła się do prawicowego określenia „terror politycznej poprawności”. Po prostu w odczuciu lolka, wypowiadanie nawet najbardziej antydemokratycznych opinii, a nawet otwarte nawoływanie do nienawiści (lolek nie wnika, czy to miało w rzeczywistości miejsce, to tylko taki przykład), nie daje szanującej się osobie prawa do robienia sobie podśmiechuj z tego, czym to wypowiadacz sobie przyjechał… To jest po prostu w odczuciu lolka niesmaczne.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s