„Przemyślenia” lewaka

Dzisiaj krótka (jednak wyszła długa) i raczej mało przemyślana notka o tym, co przyniesie najbliższa przyszłość wyborcza.

Ostatnie sondaże wyborcze pokazują miażdżącą przewagę PIS, które razem z Kukizem jest w stanie stworzyć większość konstytucyjną. Przy okazji pokazują też nieistnienie lewicy. No cóż… wydaje się to naturalną konsekwencją kilku czynników. Najważniejsze zapewne są takie, że ostatnią „lewicową” kandydatką na urząd prezydencki była Pani Ogórek. Pani Ogórek otrzymała poparcie „lewicowej” partii, której przewodniczącym była i jest osoba premierująca w czasach, kiedy to w Starych Kiejkutach testowano bodajże „lewicowy” program pt. „dożywianie przez odbyt”, w skrócie tortury. W samym programie Pani Ogórek najbardziej „lewicowy” to był chyba pomysł niekarania „młodych biznesmenów” (a może pozwolić im bezkarnie zakładać amber goldy, co by zdobyli odpowiedni kapitał początkowy?). A nie, wróć, Pani Ogórek wzięła udział w licytacji na wysokość kwoty wolnej od podatku (źródło). Tak, czy inaczej rzut okiem w program wyborczy Pana Prezydenta Elekta popieranego przez bardzo prawicową partię pokazuje, że w „lewicy” było do tej pory za mało lewicy.

Oczywiście teraz idą nowe wybory. Stara lewica się zjednoczyła w „Zjednoczoną Lewicę”, przy okazji zmieniając program na bardziej lewicowy. Powstała też nowa lewica, tj. Partia Razem, której może nawet uda się zebrać podpisy i wystartować w wyborach. W końcu nawet bodajże Platforma Obywatelska wykonała zwrot w lewo i zaczęła przepychać ustawy „obyczajowe” do tej pory mające status „może w następnej kadencji”. Przy okazji w TVP zmienił się (przynajmniej wczoraj) charakter publicystyki z „posłuchajmy co na temat ma do powiedzenia ks. Dariusz Oko” (wiadomo, skoro Grodzka zaprosiła go do sejmu w roli eksperta, to pokazuje, że wszystkiemu winna jest lewica…. a nie wróć, to nie Grodzka go zaprosiła do sejmu na jego publiczne odczyty powieści z gatunku dieselpunk hentai), na zmontujmy odpowiednie wejście, tj. pokażmy kogoś normalnego, któremu uwiera Państwo, i dodajmy paru wystarczająco ogarniętych ludzi, którzy szybko zdemaskują bezinteresownie nienawistne brednie pokroju „osobom transeksualnym należy się troska, więc przypnijmy im na ramię gwiazdę sporządźmy na ich życzenie odpowiednią adnotację w aktach.”*

Tyle, że co to da. Stara lewica zmieniała wszystko poza twarzami już tyle razy, że raczej niewiele osób uwierzy w kolejną przemianę. Nowa lewica jest nowa i nieznana, więc szczytem marzeń jest 5% i to biorąc pod uwagę trwałość otwarcia się TVP na lewo (przynajmniej do wyborów). Zwrot na lewo Platformy na razie dotyczy spraw światopoglądowych, które jak mawia jedyny zadeklarowany czytelnik tego bloga (pozdrawiam), dotyczą takiej garstki ludzi, że w zasadzie nikogo nie obchodzą. No cóż, sporo ma słuszności. Więc zostaje PIS oraz Kukiz. Nic, tylko się cieszyć, będzie pięć stówek miesięcznie na dziecko oraz SOOW (skrótowe oznaczenie ordynacji wyborczej). Tylko że, ja jakoś się nie cieszę. Z dwóch powodów.

1. W przeciwieństwie do mojego jedynego zadeklarowanego czytelnika nie uważam, by dziś kwestie praw gejów (oraz LBT) dotyczyły tylko garstki ludzi. W moim odczuciu POPISowa wojna na prawicy rozpętała przy okazji taką falę homofobii, że nikt już nie może czuć się bezpiecznie. Wczoraj Dominik z Bieżunia. Jutro może być to Twój lub mój syn, gdyż dzieciaki już nauczyły się, że przypisanie komuś łatki geja (a każdemu da się przypisać) umożliwia kontynuowanie dowolnych szykan przy braku reakcji zajętych walką z grendelem dorosłych. Moje obserwacje z placów zabaw są takie, że już pięcio-sześciolatki nagminnie (to jest często, częściej od wszystkich innych rodzajów wyzwisk) wyzywają się od gejów w celu okazania pogardy. Ostatnio zabiła mnie wymiana zdań między dwoma dziewczynami, a chłopakiem (wszyscy na oko 10-12 lat) – cytat z pamięci.

D1 – Przegrałeś, więc teraz chwila szczerości, masz odpowiedzieć szczerze na pytanie.

Ch – No dobra…

D1 – Co wolałbyś bardziej? pocałować się z <pada imię znajomego chłopaka>, czy umrzeć.

Ch <po chwili namysłu> – Pocałować się z <pada imię znajomego chłopaka>.

D1,D2 – Hahaha, hihihi, LOL ROTFL woli być gejem, niż umrzeć…

Tak więc prawicowe pierdololo o mitycznym niewyobrażalnym zagrożeniu od strony gejów  i zwalczanie grendela przyniosło efekty. Czeka nas jeszcze parę zaszczuć na śmierć, oj czeka.

Oczywiście prawica dzielnie walczy o zmniejszenie szans na dożycie do dorosłości mojego dziecka jeszcze na innych obszarach. Ot weźmy np. wojnę z narkotykami, która przyniosła kilkanaście ofiar tylko w te lato. Rzut okiem w materiały prasowe sugeruje, że sławetny Mocarz to jakaś pseudotrawka. Jak wiadomo najbardziej szkodliwym efektem palenia zwykłej trawki jest kilka lat pierdla, bo umrzeć od zażywania tego jest raczej ciężko. No ale czego nie robi się w imię radości, jaką daje wojna z narkotykami, które, jak wiadomo są zażywane przez margines, czyli jakieś 20-30% gimbazy. Ich problem, że umarli. To naturalne, że ciekawość i pseudobunt związany z adolescencją zabija. Nam frajdę sprawia dopisywanie do listy substancji zakazanych kolejnych punkcików i wypowiadanie wojen będących naturalną konsekwencją wojen wypowiedzianych uprzednio. Nie będziem słuchać się jakiś tam lewaków, że być może lepiej zmienić podejście w kierunku jakiejś dajmy na to depenalizacji, bo może zwiększyłoby to szansę na dożycie młodzieży do dorosłości.

2. Drugi powód dla którego się nie cieszę jest oczywiście ekonomiczny. Nawet zakładając, że moje dziecko nie będzie ofiarą dzielnych prawicowych wojen z gejostwem i narkotykami, a nawet, że dostanę te pięć stówensji, to wcale niewykluczone, że w wyniku innych zmian koszty życia wzrosną mi o sześć stówensji, bo np. skasowano mi połączenie pociągiem do pracy albo ujednolicono stawki vat (czytaj podniesiono vat na chleb oraz fotelik dziecięcy, a obniżono na jachty). Ot po prostu zabawa w lewicowca, jeśli ma być skuteczna, to wymaga głębszego zagłębienia się w te różne zagadnienia, jak np. te o wykluczeniu społecznym. Stąd raczej nie wróżę prawicy jakiś szczególnych sukcesów w zakresie budowy socjalu, a tym bardziej Polski, w której da się żyć i nie udusić.

Powyższych wywodów nie da się skonkludować ;-p.

——

* tu niestety Pani Grodzkiej mogło pójść lepiej. Szybsze wyjaśnienie transeksualizmu jest takie, że wynika on z tego, że mózg i genitalia rozwijają się w różnych okresach rozwoju płodowego stąd transeksualizm się zdarza (szerzej pisze o tym Swaab)**. Szczęśliwie bzdury z cyklu „W Polsce jest tyle przywilejów socjalnych, że nie wiadomo, ile Polacy zarabiają” (hihi spróbujcie takiego podejścia w kontaktach ze skarbówką) zostały dość szybko zdebunkowane. Ot taki miły objaw tego, że do dyskusji o podatkach dopuszczono jakąś bardziej lewicową myśl nie będącą ortodoksyjnym liberalizmem. Na marginesie o podniesieniu podatków mówi Partia Razem, czyli ta owa niewyobrażalna siła polityczna we współczesnej Polsce.

** Ach zalinkowałem do wartego 31,5$ artykułu naukowego z dwóch powodów. Po pierwsze zawsze intrygowało mnie podejście kuców dotyczące bezwzględnego prymatu pieniądza w sposób jednoznaczny określającego wartość dóbr i usług, którzy to jednocześnie swoją „wiedzę ekonomiczną” czerpią z dostępnych za darmo źródeł. W tym ujęciu to musi być bardzo „wartościowa” wiedza, hehe.

Po drugie artykuł pokazuje, co na temat transeksualizmu mówi medycyna. No więc tak w skrócie mówi coś zupełnie innego, niż w polskich mediach mówią o tym bezinteresowni nienawistnicy z prawej strony sceny politycznej. Każdemu może urodzić się transeksualista, a da się to stwierdzić dopiero po latach od urodzenia. Mi tam na razie marzy się świat względnie przyjazny dla moich obecnych i ewentualnych przyszłych dzieci. Także soraski prawaczki, w najbliższym czasie na pewno nie przekonacie mnie, bym opuścił moje lewackie okopy na tym odcinku frontu ;-p. Możecie darować sobie komenty w tym zakresie.

Reklamy
„Przemyślenia” lewaka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s