Rozwal swój kraj – eksperyment praktyczny

Miało nie być o polityce, ale trudno. Na dziś proponuję eksperyment praktyczny z rozwalania kraju. Eksperyment oczywiście będzie na modelu, ale przynajmniej rzeczywistym. A więc zaczynamy:

Zapewne często i skądinąd słusznie wiele osób może uważać, że Polska to chory kraj. Stąd przy okazji wyborów pojawiają się czasem różnej maści politycy sugerujący, że pomóc może tylko rozwalenie tego wszystkiego. Pytanie jest takie, czy rzeczywiście pomoże. Sprawdź to sam.

  1. Podejdź do swojego i niedomagającego (koniecznie swojego i niedomagającego) auta. Jak nie masz takiego auta, to znajdź jakąś inną swoją i niedomagającą rzecz.
  2. Rozwal je.
  3. Zamknij oczy i odczekaj minutę.
  4. Otwórz oczy i sprawdź, czy auto jest rozwalone, czy też w jego miejscu stoi  funkiel nówka merc lub leks.

Oczywiście pojedyncza obserwacja to za mało, więc podejdź do kolejnego swojego i niedomagającego auta. Nie masz kolejnego auta? To może w domu cieknie Ci kran, więc:

  1. Podejdź do tego swojego cieknącego kraju.
  2. Rozwal go.
  3. Zamknij oczy i odczekaj minutę.
  4. Otwórz oczy i sprawdź, czy kran jest rozwalony, czy też w jego miejscu pojawił się nowy, który nie dość, że nie cieknie to jeszcze jest ze szczerego złota.

Eksperyment powtarzaj tak długo (może telewizor zanadto szumi?), aż upewnisz się co do jego rezultatów lub skończą Ci się rzeczy, które są Twoje i niedomagają.

No więc jak to jest z tym rozwalaniem Państwa. Ano tak, jak widać to częstawo w telewizji w odniesieniu do innych krajów. Kontrolę zazwyczaj przejmują w nich jakieś uzbrojone w kałasze bandy, a uczciwy człowiek może co najwyżej ukrywać się gdzieś w piwnicy i płacić wysokie podatki nowym władzom (z pistoletem przystawionym do głowy bywają naprawdę wysokie).

Także zastanów się, czy to co oferuje w zamian proponujący rozwalenie wszystkiego, jest tym, czego oczekujesz. Naprawa bywa tańsza oraz szybsza od rozwalenia i zrobienia wszystkiego na nowo.

Reklamy
Rozwal swój kraj – eksperyment praktyczny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s